Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / Interwencje 2019

Interwencje 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zagrożenia w sezonie grzewczym

Zagrożenia w sezonie grzewczym

7 lutego 2019
W okresie jesienno-zimowym wzrasta zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla. Związane jest to z rozpoczęciem ogrzewania domów i mieszkań. Od początku roku jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu złotoryjskiego wyjeżdżały już 20- krotnie do pożarów sadzy w przewodach kominowych oraz zadymień w budynkach mieszkalnych (13- zadymień, 7 pożarów).
Czytaj więcej o: Zagrożenia w sezonie grzewczym
Przejdź do - Pożar pustostanu

Pożar pustostanu

11 lutego 2019
W dniu  8 lutego br. ok godz. 20:27 Stanowisko Kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymało zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Wojcieszów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu działań gaśniczych.
Czytaj więcej o: Pożar pustostanu
Przejdź do - Płonący samochód

Płonący samochód

21 lutego 2019
Kilka minut po godz. 14 dn. 21 lutego br. do stanowiska kierowania PSP w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie o pożarze pojazdu dostawczego w miejscowości Gierałtowiec.
Czytaj więcej o: Płonący samochód
Przejdź do - Wybuch w fabryce

Wybuch w fabryce

6 marca 2019
W dniu 5 marca br. ok godz. 9: 06 w jednym z zakładów produkcyjnych w Złotoryi przy ul. Przemysłowej doszło do wybuchu, a w jego następstwie pożaru dachu. Ze względu na rodzaj zagrożenia oraz charakterystykę obiektu na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 26 zastępów straży pożarnej.
Czytaj więcej o: Wybuch w fabryce
Przejdź do - Stop pożarom traw

Stop pożarom traw

1 kwietnia 2019
W dniu 22 marca 2019 roku podczas briefingu prasowego sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowali kampanię społeczną „STOP pożarom traw”! – Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. Statystyki pokazują, że w 2018 roku doszło do ponad 48 tys. pożarów traw – powiedział Jarosław Zieliński, podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.
Na terenie powiatu złotoryjskiego od początku roku odnotowano ponad 20 zdarzeń dotyczących pożarów pozostałości roslinnych i suchych traw.
Czytaj więcej o: Stop pożarom traw